Samoloty 2 – krótka recenzja bajki

„Samoloty 2” to kolejna z serii „Cars”, a dokładniej „Planes”. Oglądamy to przynajmniej dwa razy w tygodniu- ukochana i niezastąpiona bajka mojego dziecka. Samochody i pierwsza cześć czy jakiekolwiek inne bajki wcale nie przykuwają jego uwagi. Za to powietrzna drużyna strażacka to naprawdę coś.
Jeżeli miałabym porównywać z pierwszymi częściami jakość jest lepsza niż poprzednie. Fabuła odrobinę bardziej rozbudowana, animacja po prostu znakomita. Swoją drogą chciałabym wiedzieć w jaki sposób producenci bajki odwzorowali tak doskonale lot różnych maszyn i akcji ratowniczej! Doskonałe odwzorowanie rzeczywistości i przedstawienie tego w zrozumiały sposób. Oto Dusty Popylacz, który wygrał zawody dookoła świata, podczas treningu dowiaduje się, że nie będzie mógł brać udział w zawodach. W wypadku doprowadza do pożaru stacji benzynowej w swojej miejscowości. Nagle okazuje się, że Mayday, miejscowy strażak już dawno nie daje rady, potrzebna jest renowacja i drugi strażak. Dusty zgłasza się na szkolenie do Brygadiera Śmigłego! Tam poznaje Lidkę Zalewajkę, drużynę zadymiarzy, Wicherka, Pakera, paćkę i Marusia, naszego ulubieńca. „lepsze niż nowe!”- weszło już na stałe do naszego domowego slangu! nagle okazuje się, że gaszenie pożarów to coś o wiele trudniejszego niż zawody. Jak potoczą się ich losy? Musicie sami sprawdzić.
Warto zwrócić uwagę na muzykę! Disnay zawsze przodował pod tym względem, ale tutaj dali czadu- naprawdę świetna robota. Nie jest to muzyka w stylu pięknych opowieści, ale muzyka akcji! Godna dobrego filmu sensacyjnego! Na uwagę zasługuje zwłaszcza moment , kiedy Zadymiarze wyskakują do akcji z lecącego Pakera. Moim zdaniem świetne.

Przyglądam się szczegółom- zresztą na co innego zwracać uwagę po 10 razie oglądania- i rozbrajają mnie puszki z rurkami oraz miseczki w barze pełne śrubek na przekąskę.
Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.