Mulan- o chińskiej wojowniczce w wersji Disnaya

Piękna opowieść o oddanej córce ale i buntowniczce wobec panujących obyczajów w dawnych Chinach. Mulan ma spełnić swe zadanie, czyli zostac dobrą żoną. Zabawnie ale i prawdziwie ukazana jest rola swatki i przygotowanie młodej panny do znalezienia odpowiedniej partii. Jak możemy się spodziewać, Mulan wpada w tarapaty i niezupełnie wychodzi jej prezentacja uroczej  narzeczonej.

 Mała Mulan, córka starzejącego się wojownika nie godzi się na to, aby jej schorowany ojciec wyruszył na wojnę. W tajemnicy ścina włosy, wykrada wezwanie do wojska ojca, jego miecz i w przebraniu chłopca wyrusza na wojnę. Oczywiście pomogą jej, jak w każdej bajce Disnaya, mali przyjaciele: Świerszcz i Smok Muchu. 
Mulan nie tylko okaże się doskonałym żołnierzem ale całkiem dobrze wyjdzie za mąż bez pomocy swatki. jak to mozliwe i jakie perypetie spotkają dzielna Chinkę? Musicie sami obejrzeć.

Z moją siostrą widziałyśmy bajkę chyba z sto razy. bardzo podobały nam się piosenki. Cóż tu ukrywać, Disnay w tym jest genialny. W polskiej wersji językowej śpiewa Edyta Górniak- trzeba przyznać, że w teledysku wygląda równie egzotycznie jak temat. Oprócz tej głównej piosenki jest wiele innych, na które warto zwrócić uwagę. Niestety szukając ich na You Tube, bardzo się rozczarowałam, zostały usunięte! Nie mam pojęcia czemu. Na uwagę zasługuje piosenka ” Być jak rzeka”, świetne wykonanie i przede wszystkim wciągające.
Historia Mulan to również przedstawienie wierzeń starożytnych Chin, strojów, zwyczajów itp. Nie zabraknie sztucznych ogni:)

Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.