Bobovita deserek na podwieczorek- produkt mleczny dla niemowlaka

Nasze maleństwo, już nie takie maleństwo, codziennie na podwieczorek dostaje owocowe przysmaki. Najczęściej były to owocki ze słoiczka. Zimą trudno o owoce sprawdzone i przetestowane. Słoiczki sprawdzały się idealnie. Nie zawsze jako sam mus owocowy ale częściej jako baza! Dodawałam wtedy kaszki bądź świeżo pokrojonego banana. Niedawno odkryłam twarożki i jogurciki z owockami. Maluszkowi bardzo się spodobały. Najczęściej patrzę na wiek i skład słoiczka. Chciałabym aby nasz szkrab za młodu poznał jak najwięcej różnych smaków- zwłaszcza jeżeli chodzi o warzywa i owoce. W ciąży odżywiałam się zdrowo, jadłam owoce i warzywa, nie zauważyłam też większych jakiś problemów przy podawaniu warzywnych zupek i potrawek. Podobnie jeśli chodzi o deserki owocowe- u nas podwieczorki.
 Jak na mój smak, bardzo mało cukru- na opakowaniu jak zwykle napisane: bez cukru. Ale musiałam sprawdzić! Sprawdzam czy zawartość owoców jest duża. Sok z białych winogron to 30%, jabłka (chociaż jakie to leśne owoce?) 30% i 5% malin, 5% jagód.  Dlaczego tych leśnych tak mało? maliny mogą uczulać, ale jak dla mnie to więcej tego w musach owocowych niż w takim deserku. Za dużo jogurtu!  Nie jest złe, ale ja pewnie bym inne proporcje zastosowała.

Do naszej kuchni trafił deserek Bobovita- leśne owoce z naturalnym jogurtem. maluszkowi smakują bardzo. Chętnie zajada. Gdy latem pojawią się owoce- raczej trudno teraz dostać świeże maliny- spróbuję sama taką mieszankę wykonać.

Szkrab na razie nie wykazuje większych problemów, jeżeli chodzi o wprowadzanie mlecznych produktów- jogurcików. Żadnych innych jeszcze nie próbujemy. Główną jednak linią są owoce- to one maja najwięcej witamin potrzebnych mu do wzrostu i rozwoju:)
Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.