Jakie mleko dla dziecka?

Mój szkrab wciąż dostaje mleko z piersi. Ale, żeby przespał większą część nocy, potrzebuje czegoś więcej. Dlatego oprócz kaszki wprowadziliśmy mleko. Przyzwyczajamy go również do butelki. Każdego wieczoru dostaje swoją butlę na dobranoc. Teraz to już sam się jej domaga. karmienie na dobranoc to rola taty! Kiedy raz się zamieniliśmy ze względu na wiele rzeczy  które trzeba było jeszcze przed spaniem zrobić, mały nie chciał przez chwilę pić! taki był zdziwiony co ta mama chce! Przecież to jego czas z tatą. 
Na początku inwestowaliśmy w Enfamil. Mleko atestowane, które można kupić w aptece. Mały go nie chciał pić. Nie wiedzieliśmy dlaczego tak się dzieje. Wiadomo, że na początku nie chciał mieć z butlą nic do czynienia, chciał do piersi. Ale później herbatkę czy soczek wypił a mleka nie chciał! To była istna walka, katorga. Próbowaliśmy różnych sposobów ale krzyk był taki, że baliśmy się iż sąsiedzi zadzwonią po opiekę społeczną! A mleko rzeczywiście ma świetny skład i dobry wpływ na układ pokarmowy niemowląt- i co ja poradzę, ze ten nie chce!
Dostaliśmy próbkę Bebiko i NAN. Nagle okazało się, ze dziecko nie ma problemu z piciem z butelki! Zasmakowało mu!

Picie na noc wprowadziliśmy przed moim powrotem do pracy, czyli w siódmym miesiącu życia szkraba. Po tym jak musiałam wstawać po 5 razy w nocy, bo mu cyc- mleko mamy na długo nie starczy  jest lekkostrawne- nie wystarczał, postanowiliśmy za radą położnej wprowadzać butlę. Nie mam cudownie przespanych całych nocy- aż takie cuda u nas się nie działy, ale przynajmniej nie wstaję co godzinę!
Jakie mleko podajecie lub podawałyście swoim szkrabom?

Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

10 Comments

  1. My dawaliśmy Bebilon odkąd tylko trzeba było zacząć dokarmiać i tak już pozostało też później. Próbowaliśmy też Nan, ale straszne zaparcia powodował. A po roczku przeszliśmy na Nestle Junior, bo mają smakowe mleka a Mała miała swego czasu bunt i nie chciała pić zwykłego mm 😉

  2. My cały czas jedynkę Enfamil mieliśmy i było super, od kilku dni mamy dwójkę i jakoś nie chce go pić…chyba przejdziemy na coś innego. U nas też cyc non stop i tylko na noc dajemy, ale budzi się po ok 3h i ciągnie cycka jakby nie jadł cały dzień. No i w nocy i tak co godzinę się budzi 🙁 A dajecie w nocy też mm czy po wieczornym karmieniu to już tylko cycek?

  3. Zosia też się trochę krzywiła przy 2, ale szybko jej przeszło. A pediatra mówił, że zmiana mleka nie jest wskazana jeśli nie ma żadnych konkretnych powodów jak np. zaparcia. Wcześniej myślałam o zmianie mleka na Bebilon bo Enfamil jest niestety drogi.

  4. A my tyle wydaliśmy na Enfamil, to była kolejna puszka a mały nie chciał pic za żadne skarby! Mam jeszcze kilka saszetek na wszelki wypadek. Szkoda, ze ten Enfamil po otwarciu tak szybko trzeba zużywać.

  5. a enfamil kupowałaś w saszetkach? jeżeli tak to w aptece czy innych sklepach? ja teraz wprowadzam mm i chciałam próbki różnych mlek gdzieś dostać, ale nie ma szans. musiałam kupować puszki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.