Pomóż Piotrkowi! Warte przeczytania.

Z pewnością widzieliście go w tvn i słyszeliście jego historię. Ja po raz kolejny natrafiłam na wieści o nim na jednym z blogów (http://usta-usta2.blogspot.com/). Dzielny chłopak, który na przekór wszystkiemu chce się uczyć i żyć jak inni.  Może warto w tym zimowym i przedświątecznym okresie się zastanowić nad sprezentowaniem komuś jeszcze, nie kolejnych skarpetek, lalki, misia ale szansy?
Więcej Informacji znajdziecie pod tymi adresami

www.piotrekradon.pl
http://www.indiegogo.com/piotr-radon

http://www.usta-usta2.blogspot.com/p/czytelnia.html

Może warto się na chwilę zatrzymać. Zastanowić i może wspomóc chociaż odrobiną?

Co sam Piotrek pisze o sobie i swoich potrzebach?

Brak kończyn to nie jedyny problem, który jest dla mnie barierą, w normalnym funkcjonowaniu. Od kilku lat w znacznym stopniu pogłębia się u mnie skolioza kręgosłupa. Skolioza uciska mi narządy wewnętrzne min. Płuca, co powoduje u mnie duszności oraz częste infekcję dróg oddechowych. Mam też astmęSchorzenia te wymagają stałego leczenia, a koszty lekarstw, rehabilitacji i wyjazdów rehabilitacyjnych przerastają możliwości finansowe mojej rodziny. Średnia roczna kwota pokrywająca moje leczenie to około 25.000pln.
Pomimo swoich chorób staram się jednak żyć, jak każdy zdrowy chłopak. Rozwijać swoje pasje (lotnictwo cywilne, pilotaż samolotów pasażerskich) i zainteresowania (muzyka, informatyka, historia, polityka, prawo). Z determinacją zmierzam ku postawionym celom (praca, samodzielność). Jednak na tym etapie mojego życia potrzebuję Państwa pomocy. Bez niej sobie nie poradzę.
Moim ostatnim obciążeniem są koszta związane z podjętymi przeze mnie studiami. Koszt uczelni to 1.080pln za czesne, w ratach przez 10 miesięcy. Dzięki uprzejmości JM Rektora,otrzymałem czasowe zwolnienie z tej opłaty za pierwsze półrocze (semestr). Pozostał jednak koszt mojego zamieszkania, w pobliżu uczelni ze względu na trudności w przemieszczaniu się oraz stan zdrowia moich rodziców. Łączny miesięczny koszt to suma rzędu 5.000pln.
Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.