Sposób na małe śliniawki – pieluszka z ceratką

Sposób na małego skrzata, który zostawia ciągle ślinę gdziekolwiek się pojawi. Czy leży  czy śpi czy się bawi- małą śliniawka się ślini. Czasem nawet troszkę uleje. Najczęściej kładę pieluszkę z ceratką pod prześcieradełko, tam gdzie główka. Na razie nasz szkrab jest malutki ( jak na 8 kilogramów:) ) i taka pieluszka starca na 2/3 jego ciałka, ale tak naprawdę potrzebne nam jest tylko w okolicach główki takie zabezpieczenie. Nie chcieliśmy podgumowywanego prześcieradełka- nie potrzebne jest nam z dwóch względów: mały ma pieluszkę i jest w śpiworku, poza tym podgumowywane prześcieradełko nie przepuszcza powietrza i mały jest cały mokry- spocony! 


Pieluszka kosztuje około 8 zł ( 7, 50zł kosztowała pierwsza, następne też koło tego). Mam kilka na zmianę. Piorę z ubrankami dziecka ( pierzemy w 40 stopniach C nie więcej)! Później tylko przeprasować- oczywiście ze strony pieluszki nie folii:) Tak mała rzecz a przydatna! Cieszy:) Poza tym pieluszka jest bardzo delikatna i mięciutka więc maluszek może leżeć na samej pieluszce. Tak nam też sie zdarzało, ale odkąd wszystko wkładając do buzi to jest to już trochę niebezpieczne!
Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

2 Comments

  1. a my mielismy i mamy ochraniacze na materac Darymex i jestem zadowolona, zadne z nas sie na nim nie poci 😉 a mam na wszystkich materacach na wszelki wypadek, kupilam jak jeszcze karmilam i Noemi czy Estera z nami czasem sypialy…
    ale pieluszki tez ciekawa sprawa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.