Zestaw Baby Ono do obcinania paznokci u niemowląt- moja opiania

Zestaw składa się z pilniczka, cążków i nożyczek! Na samym początku, kiedy nasza dziecinka trafiła ze szpitala do domku, zgodnie z zaleceniami, nie obcinaliśmy pazurków synkowi. Były zbyt miękkie i same się łamały. Żeby maleństwo się nie podrapało, zakładaliśmy łapki niedrapki na maleńkie rączki. Po jakimś miesiącu paznokietki naszego szkraba stwardniały i zaczęliśmy je delikatnie piłować.Obcinanie nie wchodziło jeszcze w grę. Ale pilniczek Baby Ono ma zbyt szorstki ścierny papier. Delikatniejsza okazała się moja polerka do paznokci!!!!! Szybko przerzuciliśmy się na mini cążki dla dzieci. Nożyczki próbowaliśmy- jak najbardziej. Nawet zakupiliśmy takie zaokrąglone ale nie sprawdziły się. Kiedy obcinać?
Wbrew pozorom to nie takie łatwe. Nasz maluszek nie należy do najspokojniejszych! Dlatego obcinaniem zajmowaliśmy się oboje w dwóch sytuacjach:

  • Kiedy maluszek spał, ale potrafił się szybko obudzić i nici z tajnego planu:/
  • Kiedy był nakarmiony i spokojny- a nawet podczas karmienia, kiedy był zajęty jedzeniem.
Dzisiaj przychodzi nam to o wiele łatwiej i nie trzeba stosować takich forteli, czasami lepiej jednak po karmieniu i koniecznie trzeba przytrzymać drugą rączkę.Mały zrobił się ciekawski i chce wszystko koniecznie wciągnąć do buzi:)

Zestaw Baby Ono oceniam pozytywnie, rozczarował mnie pilniczek. Cena jest atrakcyjna- czyli niska:) Ok. 9 zł. 

Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

3 Comments

  1. Moja znajoma do półroczku paznokietki dziecku….obgryzała, bo wg. babć, to najlepszy sposób. Ja przyznam, że pierwszy raz poprosiłam moją mamę, żeby Julce obcięła, ale później już sama. U nas nie sprawdziły się nożyczki Canpol, teraz mamy Tomme Tippe i są super

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.