Zamiast Chrzcin Błogosławieństwo- czyli jak to wyglądało u nas:)


Jak widać nasz kraj się zmienia i coraz bardziej otwieramy się na innych. Kiedy byłam mała, jako jedyna „nie byłam katoliczką” w mojej klasie, może.  W szkole średniej było nas już kilkoro a dziś? Dzisiaj okazuje się, że mają coś takiego jak wolność religijna.
Jesteśmy oboje z mężem chrześcijanami i głęboko wierzącymi, praktykującymi protestantami. W naszym kościele nie ma chrztu niemowląt. Zgodnie z Pismem Świętym nie ma nigdzie takiej praktyki. W naszym kościele Chrzci się osoby, które podjęły decyzję świadomego przyłączenia się do grupy wierzących i zgadzających się z dogmatami i zasadami wiary. 


Naśladując Jezusa błogosławimy naszych najmniejszych:) Również podczas nabożeństwa, przed kazaniem, nasz synek otrzymał błogosławieństwo. My jako rodzicie przed Bogiem, pastorem i zgromadzonymi  współwierzącymi obiecaliśmy, że będzie dbać o naszego maluszka i wychowywać go w miłości do Boga i uczyć przestrzegać Jego Przykazań. Pastor nałożył ręce na naszego synka i modlił się słowami błogosławieństwa- prosząc Boga o pomoc dla nas- rodziców i o pomoc w życiu maluszka. To była dla nas piękna i wzruszająca chwila.

Po wszystkim cała rodzina spotkała się u nas w domku na uroczystym obiedzie:) Następna impreza na pierwszy roczek:)
Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

4 Comments

  1. My postanowiliśmy nie ochrzcić Dzikiego Lokatora, gdyż dla Nas mijało by się to z naszymi poglądami (sami ni uczęszczamy do kościoła) i chrzest ie byłby prawdziwy. Jednak już słyszymy w koło głosy, że powinniśmy ochrzcić, że robimy dziecku krzywdę itp.

  2. Super! Cieszę się ogromnie, że takie zmiany są widoczne w Polsce i że takie artuły spotykają się z pozytywnymi komentarzami. Najwżniejsze to mieć prawo wyboru i żyć zgodnie z sobą, a nie pod presją otoczenia. Będę z chęcią śledzić wasze losy! Pozdrawiam, Ania (kreatywnyslub.com)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.