Niemowlę na basenie- czyli jak ryba w wodzie:)

Kiedy tylko maluszek skończył 3 miesiące zapisaliśmy go na basen. Tak sobie myśleliśmy i myśleliśmy… aż przekonały nas filmiki szkoły pływania. O samym pomyśle gdzieś tam już słyszałam ale opowiedziała mi dokładniej kobitka, która leżała ze mną na początku na porodówce. Sama uczestniczyła w czymś podobnym i serdecznie polecała. W naszym aktualnym miejscu zamieszkania- w Poznaniu mamy kilka jeśli nie kilkanaście szkół pływania dla niemowląt. Wybraliśmy taką, która nam najbardziej odpowiada. Sprawdziliśmy nie tylko cenę, ale także dojazd, opinie, zaplecze. Jak na razie wszystkie obietnice  sprawdziły się w 100%. Zajęcia prowadzi przemiła pani Sylwia, która sama ma maluszka:)

Woda nie jest tak silnie chlorowana i jest znacznie cieplejsza niż zwykłym basenie. Sala przystosowana jest do potrzeb dzieci a szatnia posiada wygodne przewijaczki dla rodziców z niemowlętami.

Zajęcia trwają 30 minut. Czas mija naprawdę szybko. Początkowo to tylko mąż wchodził do wody. Ja wciąż doleczałam powikłania po porodowe i troszkę wstydziłam się jeszcze swojego wyglądu. Ale przebywanie wśród kobiet, które tak samo jak ja są po porodzie ośmieliło mnie. Już chyba na drugich zajęciach byłam z małym w basenie. Teraz się zmieniamy co tydzień. Jedno pływa, drugie robi zdjęcia i filmiki- na pamiątkę i dla obu babć i dziadków, którzy z niecierpliwością na nie czekają.

Maluszek szalał już w wanience- zaraz po włożeniu do wody intensywnie i z namaszczeniem wychlapywał całą wodę. Na basenie nie szaleje aż tak- rozprasza go zbyt wiele kolorów, ludzi i dźwięków. Ale nie boi się i lubi z rodzicami taplać się w cieplutkiej wodzie. O to co z maluszkiem robić nie trzeba się matrwić, pani Sylwia ma zaplanowaną dla nas każda minutę, którą w wodzie spędzamy. Jeśli ktoś wyobraża sobie wrzucanie maluszków na głęboką wodę, żeby nurkowały same to bardzo się rozczaruje. Maluszków nie wypuszczamy z rąk ani na chwilę a do nurkowania stopniowo przyzwyczajamy małymi kroczkami- zaczynamy od polewania konewką:)

Dla zainteresowanych polecam stronę naszej pływalni:) http://www.babyswim.poznan.pl/regulamin.html
Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

3 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.