Karton chroni jak natura, zamiast konserwantów

Udało mi się po raz pierwszy załapać do kampanii strretcom.

Tetra Pak- to kartonowe opakowania, składające się z licznych warstw  które dzięki odpowiedniemu dobraniu zabezpieczają żywność a jednocześnie nie potrzeba już dodawać sztucznych konserwantów. Kiedy byłam w ciąży bardzo ubolewałam- zwłaszcza zimą, ze nie mogę sięgnąć po wiele warzyw, owoców, przetworów dostępnych jedynie w PUSZKACH. Oczywiście wiem, jakie jest to szkodliwe. Metale dostają się do żywności a z nią do krwiobiegu matki. Dzisiaj także nie sięgam po puszki, ponieważ karmie piersią.

Cała kampania to Karton chroni jak natura. I jest w tym dużo prawdy. Jak się okazuje w kartoniku może znaleźć się nie tylko soczek, przecier pomidorowy ale także groszek i kukurydza. Dla mnie było to rewelacyjne odkrycie. Przesyłka zawierała owocowe i warzywne przysmaki:::::)

Warstwy Tetra Pak:
  • Zewnętrzna warstwa polietylenu- chroni przed wilgocią
  • Warstwa kartonu z nadrukiem- wzmacnia strukturę opakowania
  • Warstwa polietylenu spaja karton z folią aluminiową
  • Folia aluminiowa- chroni przed wpływem tlenu, światła, wzmacnia strukturę opakowania
  • Warstwa Polietylenu- łączy folię aluminiową z zewnętrzną warstwą polietylenu
  • Wewnętrzna warstwa polietylenu- chroni produkt, zapewnia szczelność kartonu

Dodatkowo pasteryzacja produktów przed zapakowaniem zabezpiecza je przed drobnoustrojami- podobnie jak podczas wekowania.Opakowania Tetra Pak, podobnie jak skórka w owocach, chronią żywność przed utratą składników odżywczych i zachowują ich naturalne właściwości  Produkty w aseptycznych kartonach Tetra Pak nie wymagają utrwalenia konserwantami!!!!!Jak dla mnie kukurydza i Groszek okazały się niesamowitym odkryciem!:) Już planuję przepis na zupę z kukurydzy, który podsunęła mi mama. Przecie trafił do mojego brata- był w odwiedzinach na pomidorowej:) I tak magesiki pokryły lodówki znajomych. 

Dla wszystkich chętnych na stronie www.zamiastkonserwantow.tetrapak.pl znajduje się konkurs na komiks. Nie trzeba rysować, aby wziąć w nim udział. Do wygrania rewelacyjne nagrody!

Okazuje się, ze kartonowe opakowania, to nie tak do końca karton. Rzeczywiście ekologiczny, rzeczywiście bez konserwantów. Ale uwaga, kartonowe opakowania wrzucamy do pojemników na PLASTIK!!!Jak wybieracie produkty? W kartonach, plastiku czy w butelkach? Nie zawsze można kupić świeże!
Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.