Jak wygląda pierwszy ząbek u niemowląt?

 

 
Na samym początku były nasze podejrzenia: to ciągłe gryzienie, nadmierne ślinienie się, potem drażliwość, płaczliwość cały tydzień, napuchnięte dziąsełka. Następnie wszelkie spekulacje i zapewnienia babć, cioć, dziadków  wujków, znajomych, że to jest właśnie to- ząbkowanie  Tylko jedna, na przekór temu całemu towarzystwu, pani doktor, pediatra, stwierdziła, ze to o wiele za wcześnie i nie mamy tu nic do czynienia z pierwszymi ząbkami. A jednak- całe to wielkie towarzystwo, rodzice, babcie, dziadkowie, ciocie, wujkowie, znajomi mieli rację- wyrżnął się pierwszy ząbek. Może rzeczywiście troszkę wcześnie, bo mały ma 4 i pół miesiąca, ale jest!
 
W dolnym dziąsełku pojawił się pierwszy ząbek, mały, biały trójkącik, przypominający odłamek szkła.Taka właśnie końcówka żyletki, malutka i ostra.
Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

10 Comments

  1. Faktycznie szybko wyszedł, ale na to nie ma w końcu reguły 🙂 Mnie zadziwia jak Młodzież daje sobie zajrzeć ładnie do dzióbka i jeszcze zdjęcia zrobić 😉 Nam się udało sfotografować pierwsze ząbki dopiero jak już wyrosły na tyle że przy uśmiechu je widać, nigdy nie było opcji aby je tak fajnie zaprezentowała, od razu buźka była szczelnie zamykana przy każdej próbie zajrzenia 😉

  2. Czy to możliwe że mojej córci która kończy 3 miesiące jutro wyrastal już ząbek ma taką białą kropkę twarda ale to jest w tym miejscu jakby to miał wychodzić 3 ząbek na dole

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.