Miesiączka- sposoby na ból

Gratuluję i jednocześnie zazdroszczę wszystkim kobietom, które niemal wcale nie odczuwają miesiączki. Ja nigdy do tej grupy nie należałam. Przy największym bólu niestety nie obeszło się bez leków przeciwbólowych. Ale tabletki szkodzą oczywiście, nie tylko na nasz żołądek. Oto kilka sposobów na naturalne sposoby walki z bólem miesiączkowym:

  • Herbata rumiankowa- piję jej całe litry. przynajmniej takie mam wrażenie. Doskonale wpływa na organizm kobiety, łagodzi objawy miesiączki a do tego działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. 
  • Moczenie nóg w soli i gorącej wodzie. Nie ma nic gorszego niż zmarznięcie podczas miesiączki. A taka kąpiel w soli do stóp czy w olejku wpływa na zrelaksowanie naszego organizmu ale i poprawę krążenia, dzięki czemu zmniejszamy ilość skurczów.
  • Pomaga również masaż, brzuszka i dolnej części pleców! Odpręża i rozluźnia. 
  • Pomaga robienie ciepłych okładów, najlepszy jest termofor i okrycie się kocykiem.

Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.