Kąpiel w ciąży

Kiedy mięśnie się rozciągają, więzadła podtrzymujące macicę także, często w odczuwamy w pachwinach i dolnej części brzucha ból. Nieprzyjemne uczucie, Skórcze może nam towarzyszyć nawet całą ciążę. Nie ma lepszego sposobu niz ciepły relaks w … wannie!

Zarówno Ty jak i maluszek potrzebujecie spokoju i odprężenia, dlatego znana ze swych odprężających właściwości kąpiel będzie najlepszym wyjściem.  Dodatkowo sprawia ogromną przyjemność, gdy Twój, jak i mój okres ciąży przypadł na porę zimową!

Kilka ważnych spraw:
  • Kiedy piszę o ciepłej wodzie, to wyraźnie zaznaczam, ze nie jest ona ani zimna ani gorąca. Zbyt gorąca kąpiel może spowodować zawroty głowy, omdlenia a nawet nudności!
  • Jeżeli jesteś w domu sama, to zostaw otwarte drzwi, w razie czego, możesz zawołać pomoc ( gdy źle się poczujesz).
  • Jeśli już się zamykasz w łazience, powiedz mężowi, siostrze, starszemu dziecku gdzie jesteś.
  • Nie dodawaj zbyt dużej ilości detergentów. Możesz dodać płyny do kąpieli bez sztucznych barwników i pianki zapachowe, które wytwarzają rozkoszną pianę a nie wpływają negatywnie na delikatną skórę i intymne miejsca.
  • Pamiętaj, aby taka kąpiel nie trwała za długo!
  • Pamiętaj, aby wsmarować w skórę odpowiedni balsam ( np. uelastyczniący przeciw rozstępom, głęboko nawilżający). Kąpiel chociaż łagodzi bóle i odpręża ma zasadniczą wadę- wysusza skórę! Dlatego mozna dodać olejki do kąpieli, po niech wystarczy osuszyć skórę bez smarowania balsamem ( wersja na leniwe dni)
Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.