Jakie zabiegi kosmetyczne można stosować w ciąży?

Nie ma nic przyjemniejszego niż zabiegi upiększające u kosmetyczki, ale niestety nie każdy możemy sobie zafundować. Osobiście bardzo nad tym ubolewam. Ale jestem w stanie wytrzymać bez niektórych drobiazgów. Okazuje się bowiem, że nawet niektórych kremów i maseczek nie powinnyśmy stosować w tym czasie. Oto mały przegląd tego, co może stanowić dla nas problem a nawet niebezpieczeństwo.
Czego unikać?
Mikrodermobrazja– skóra jest bardziej wrażliwa i narażona na uszkodzenia. Dlatego nawet z oczyszczaniem mechanicznym skóry warto poczekać. Szybciej mogą pękać naczynka i pojawiać się różne podrażnienia.
SOLARIUM- Zmienia się pigmentacja w naszej skórze a samo opalanie na solarium to zachodząca w głębszej warstwie skóry reakcja chemiczna, która może nie tylko wpłynąć źle na nas ale i na dziecko! Można wypróbować delikatny samoopalacz, nie wchodzi on w reakcję zbyt głęboko a zostaje i zmywa się z powierzchni skóry.
PEELING CHEMICZNY– całkowity zakaz! Może powodować przedostanie się substancji chemicznych do płodu i zakłócać rozwój. Poza tym skóra w ciąży jest bardzo wrażliwa i dodatkowo mogą powstać liczne podrażnienia.
KREMY Z RETINOLEM– witaminą A. Przenika głęboko przez skórę i może mieć wpływ na płód!
KREMY WYSZCZUPLAJĄCE I UJĘDRNIAJĄCE– Zawierają silnie działające substancje przenikające do organizmu i płodu! Stosuj tylko te, które zawierają informacje, ze przeznaczone są wyłącznie dla kobiet w ciąży! Jest ich teraz bardzo szeroki wybór. 
Dezynfekcja twarzy po zabiegu prądem–  pomimo niskiego napięcia obowiązuje całkowity zakaz tej metody po oczyszczaniu twarzy! Może wywołać poronienie!
Najlepiej unikać wszystkiego, co mogłoby nas zbyt mocno podrażnić środkami chemicznymi!
Jakie zabiegi można stosować?  
Pedikiur i manikiur- bezpieczny, jeśli wykonywany jest metodą tradycyjną i bez dużej ilości środków chemicznych.
Masaż– stóp, twarzy, dłoni, pleców raczej już nie. Efekt relaksu jest bardzo pożądany.
Regulacja brwi– delikatna, może lepiej bez henny.
Na wszelki wypadek warto spytać kosmetyczki czy jest to bezpieczny w czasie ciąży zabieg a w razie wątpliwości z niego zrezygnować. Czy znacie jakieś bezpieczne zabiegi kosmetyczne, których nie udało mi się wymienić?
Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.