Ile pić wody w ciąży?

 

Często nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo zmienia się nasze zapotrzebowanie na płyny w okresie ciąży. Podczas ciąży przeciętnie przybiera się na wadze 12,5 kg, w tym 6-8 litrów stanowi woda! Jej część przeznaczona zostaje na stworzenie przez organizm płynu owodniowego- naturalnego środowiska życia płodu. Chroni to dzieciątko przed wstrząsami mechanicznymi, zmianami temperatur i infekcjami. Płód pobiera niezbędną do rozwoju wodę z organizmu matki. Wymiana wody zachodząca miedzy płynem owodniowym a naszym organizmem wynosi blisko pół litra na godzinę. Dlatego tak ważna jest pita przez nas woda.
 
Pod koniec dziewiątego miesiąca ciąży woda stanowi aż 90% masy nienarodzonego dziecka. Zapotrzebowanie dziecka na wodę rośnie w miarę zaawansowania ciąży. Dodatkowo w p[pierwszych miesiącach z powodu wymiotów łatwo o odwodnienie, dlatego picie dużej ilości wody wspomaga pracę organizmu.
Jaka woda najlepsza?
  • 2 litry czystej, niegazowanej, nisko mineralizowanej wody, np. źródlanej

 

Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.