Test owulacyjny

Testy są tak samo łatwo dostępne jak testy ciążowe, można je kupić w każdej aptece. Są odrobinę droższe niż ciążowe a to dlatego, ze opakowanie zawiera ponad 5 pasków testowych. Jak zwykle potrzebny będzie mocz 9 nie koniecznie poranny), który sprawdza poziom hormonu (LH), dzięki któremu dochodzi do owulacji. Określamy dzięki temu najbardziej płodne dni!
Oto testy, które już wypróbowałam i okazały się przydatne. Różnią się jedynie ceną.W jaki sposób wykonać taki test?

1. Wyznacz dni płodne według Twojego cyklu. Jeżeli twoja miesiączka trwa 26 dni to jest do 9 dzień cyklu, jeśli 27 to jest to dzień 10, jeżeli 28 dni to jest to 11 dzień, jeżeli 29 dni to jest to 12 dzień, jeżeli 30 to jest to 13 dzień. Dzień owulacji liczymy od pierwszego dni miesiączki ( pierwszego dnia krwawienia)!
2. Paseczek zakraplamy podajnikiem bądź zanurzamy w moczu ( w zależności od rodzaju testu, też jest ich trochę i należy dokładnie przeczytać instrukcję).
3. Wynik testu można otrzymać po około 5 minutach. najczęściej są to dwie kreski. Oznacza to, ze trwa owulacja ( jajeczkowanie, dni płodne) bądź pojawi się  w przeciągu 24-36 godzin.
4. Jeżeli wynik był negatywny warto sporządzić sobie listę. Zapisać datę i godzinę, o której zrobiłyśmy test, wynik testu a kolejnego dnia powtórzyć i tak do skutku. Określi to dokładny dzień owulacji.
Jak widać wykonanie takiego testu jest łatwe i bezbolesne! A co najważniejsze można to zrobić we własnej łazience.
Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.