Ruchy płodu

Płód jest małym „człowieczkiem” i ma swoje lepsze i gorsze dni. Ma dni kiedy woli się rozpychać i kopać i kiedy woli leżeć na plecach i odpoczywać. Najczęściej jego aktywność jest związana z tym co robisz. Uspokaja go kołysanie. Kiedy zwolnisz tempo od razu odczujesz jego ruchy, kiedy się rozbudzi. Dlatego większość matek czuje ruchy płodu w nocy lub w chwilach wypoczynku. Aktywność płodu może wzrastać również po posiłku, jest to reakcja na wzrost glukozy we krwi. Można odczuwać większą aktywność płodu również wtedy, kiedy jesteśmy podniecone lub zdenerwowane. Dziecko odczuwa to co my!

Moje maleństwo było wyjątkowo ruchliwe a nieprzespane nocki miałam już zanim syneczek przyszedł na świat!Ale różnie to bywa, czasami jesteśmy tak zajęte, ze zwyczajnie nie zauważamy tego:)


Jakie to uczucie? 

Na początku jakby przelewanie się, czasem lekkie bąbelki powietrza, jakby wzdęcia a potem? Te prawdziwe ruchy, koło 18 tygodnia są najwspanialszym odczuciem danym tylko nam- matkom. Pierwszy kontakt mamy z dzidziusiem. delikatnie a później coraz mocniej z każdym miesiącem. 

Przyciśnij lekko brzuszek, albo delikatnie w niego puknij. To samo poczujesz z jego wnętrza!
Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.