Kwas foliowy niezbędny w ciąży

Kwas foliowy jest niezbędny w pierwszych miesiącach ciąży. Dlatego pary starające się o dziecko powinny brać kwas foliowy nawet podczas starania się o maleństwo!!!!!!!! Ja osobiście brałam go w dużych dawkach dużo wcześniej!  Witamina B9 odpowiada za rozwój i kształtowanie się płodu – a zwłaszcza jego układu nerwowego, mózgu i rdzenia kręgowego. Jeżeli przed ciążą i na jej początku poziom kwasu foliowego w organizmie kobiety był odpowiedni, może to znacznie ograniczyć ryzyko wystąpienia u dziecka wad wrodzonych!!!
Najpopularniejszym i najtańszym produktem dostępnym w polskich aptekach jest Folik. Maleńkie tabletki, łatwe do połknięcia. Produkt jest bardzo tani. Za 90 tabletek ( 3 miesięczny zapas!!!) zapłaciłam około 20 zł. łatwo przyswajalny. Codzienne jedna tabletka, która jest praktycznie bez smaku!
Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.