Dziecko uczy się mówić już w brzuchu mamy!

Od szóstego miesiąca ciąży dzidziuś ma tak dobrze rozwinięty słuch, że słyszy wszystkie dźwięki z naszego otoczenia. Od tej pory uczestniczy nawet w rozmowach, które prowadzimy. Oczywiście słyszy to zupełnie inaczej niż my. Co ciekawe maleństwo odróżnia, kiedy mówisz w innym języku! 

Chociaż nie rozumie poszczególnych słów, to nowa intonacja obcego języka wzbudza w nim zainteresowanie. „Dziecko w Twoim łonie przyzwyczaja się do indywidualnych cech Twojego rodzimego języka i odróżnia do od innych języków!” Dla mnie to było niesamowite odkrycie. Maleństwo po narodzinach woli słuchać właśnie tego języka! Naukowcy dowiedli, ze dzieci rodzą się z umiejętnością rozróżnienia 150 dźwięków mowy, które składają się na liczne języki.  To dlatego małe dzieci uczą się obcego języka z większą łatwością.
Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.