I miesiąc ciąży

Właśnie dowiedziałaś się, że jesteś w ciąży. Dla mnie to była radość i ogromne zaskoczenie. I chociaż kilkanaście razy oglądałam swój brzuch ( wiedząc, ze jest to bezsensowne, przecież dopiero za trzy miesiące będzie coś widać) to świadomość tego faktu nagle zmienia cały świat 🙂 Pozytywne myślenie to najważniejsze na czym powinnaś się skupić!

Jak wygląda dziecko?
Na początku dziecko jest dopiero rozwijającym się embrionem wielkości maleńkiej kijanki, znacznie mniejsze od ziarenka ryżu! maleństwo będzie teraz rosło z dnia na dzień coraz bardziej.

Możliwe objawy:

  • poczucie pełniejszych piersi
  • brak miesiączki ( co ma swoje plusy)
  • zmęczenie i senność
  • zgaga lub niestrawność
  • częstsze oddawanie mocz
Po wizycie u ginekologa:
  • Czekają Cię testy z pewnością krwi, moczu, poziom krwinek, cukru, odporność na różyczkę, testy na HIV, kiłę, rzeżączkę, cytologia. Nie bój się ich. To większość badania krwi, małe ukłucie. Twój lekarz nie jest złośliwy, powinnaś wykonać je dla bezpieczeństwa Twojego maleństwa.
Od razu możesz kupić sobie zapas kwasu foliowego. O dzisiaj dołączy do Twojej codziennej diety:) A koło 14 tygodnia dołącza specjalne witaminy. W tym czasie powinnaś zostawić papierosy, alkohol, witaminy, mocne zioła! odstaw leki, żadnych przeciwbólowych, antybiotyków, syropów ( są na alkoholu i zawierają codeinę, tabletek na gardło- czytaj uważnie ulotkę, zdziwisz się ile leków czy pastylek okaże się teraz zakazanych!)
Mama wielu pasji, zawsze zajęta jakimiś nowymi pomysłami i projektami. Uwielbiam odkrywanie świata z moimi dziećmi, naukę poprzez zabawę, kreatywne niespodzianki i wspólne gotowanie. Blog to miejsce, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami i wiedzą! Zapraszam!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.